Je to nejbezpečnější Audi, jaká kdy byla vyrobena. Tento luxusem napěchovaný tank odolá střelbě i explozím. V očích běžných řidičů má však slabá místa. Zde je pět důvodů, proč si tuhle Audi nekoupit.

Důvod 1. – před závistí neochrání

Stupeň balistické ochrany označovaný jako VR9 vás sice ochrání před vším, flobertkou počínaje a plastickou trhavinou konče, ale proti závisti souseda, která neváhá obtáhnout cizí auto pětikorunou, to nestačí.

Důvod 2. – hračky, které nevyužijete

Hasicí systém, megafon, modré majáky, zásobník čerstvého vzduchu pro případ nouze či selektivní odemykání dveří jsou sice fajn, ale sebevražedné sklony vašich harantů zkrotíte i běžnou dětskou pojistkou na zadních dveřích.

Důvod 3. – žádný diesel

Audi do modelu A8 Security montuje buď osmiválec 4.0 TFSI (320 kW, 600 Nm), nebo dvanáctiválec W12 FSI (368 kW, 625 Nm), ale žádný diesel, takže smůla, tohle si český chalupář nekoupí.

Důvod 4. – maximálka jen 210

Když už se nahánět s českou kobrou 11 s příslibem odebrání řidičského průkazu, tak ať se tak stane v něčem, co jezdí alespoň 250 km/h.

Důvod 5. – žádný operativní leasing

Snadno dostupný operativní leasing od ŠkoFINu pro soukromé osoby, bez akontace, s kompletním balíčkem pojištění včetně veškerého servisu? Zapomeňte.

Asi vás nebude zajímat TEST Audi A8 L 4.2 TDI