5 aut, které byste chtěli najít pod stromečkem

Vybrali jsme nepřehlédnutelnou pětici letošních novinek – automobilů, které by neodmítl snad žádný muž a koncem konců ani žádná žena. Jaké to jsou?

Než se dostaneme k samotným automobilům, musíme si vyjasnit, jaké by ty vozy vlastně měly být. Mluvíme o vánočním dárku, takže skromnost stranou, Ježíšek to bude muset nějak zařídit, ale to už nechme na něm. Dárek by měl být aktuální, jinými slovy letošní novinka, ale ne ledajaká novinka, musí to být něco, o čem se hojně mluví a píše. Dále vás takový dárek musí dobře reprezentovat, aby bylo vidět, že máte vkus a umíte si vybírat. Tím se dostáváme do teritoria značkového zboží, přesněji řečeno lepšího značkového zboží. On by ten dárek měl být pokud možno co nejlepší, takovou malou výkladní skříní daného výrobce.

Na paměti mějte i kritérium kolektivní radosti, aby i ti, kteří vás s dárkem uvidí, měli radost už jenom z toho, že vás vidí. Rozhodování to nebude jistě jednoduché. Po zadání všech těchto položek do systému nám počítač vyhodnotil, že takový správný dárek musí být nadupaný kabriolet a to konkrétně – Audi R8 GT Spyder, Lamborghini Gallardo LP570–4 Performante, Mercedes-Benz SLS AMG Roadster, Ferrari 458 Spider a poslední žhavá novinka Jaguar XKR-S Convertible.

Přestože technické parametry vozů jsou téměř stejné, každý automobil nabídne rozdílný zážitek z jízdy. Vyznavačům tvrdé jízdy jsou určeny R8 GT Spyder a Gallardo Performante. Mercedes-Benz s Jaguarem budou vhodnější na delší cesty. SLS AMG má skvostný ručně montovaný atmosférický osmiválec, v XKR-S naopak uslyšíte vytí kompresoru. Ferrari stojí někde mezi nimi – umí být zatraceně rychlé a když na to přijde, tak i pohodlné. Není náhoda, že letos vyhrálo mnoho skupinových testů. 

technické údaje
značka Audi Lamborghini Mercedes-Benz Ferrari Jaguar
počet válců 10 10 8 8 8
objem motoru (ccm) 5204 5204 6208 4499 5000
výkon (kW) 412 419 420 419 404
točivý moment (Nm) 540 540 650 540 680
akcelerace 0–100 km/h (s) 3,8 3,9 3,8 3,4 4,4
maximální rychlost (km/h) 317 324 317 325 300
přibližná cena (Kč) 5,1 mil. 5,7 mil. 4,7 mil. 5,7 mil. 3,5 mil.

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

9 komentářů u „5 aut, které byste chtěli najít pod stromečkem“

  • Kdybychom psali o jachtách, tak bychom pravděpodobně museli čelit obdobné otázce – A na kterém českém rybníku se s nimi dá plout?

   S odpovědí na tuto otázku se musí už vypořádat každý majitel vozu sám. Nemáme pocit, že by se drahé sportovní vozy na českých silnicích nevyskytovaly, ba naopak.

   Odpovědět
   • Třeba takové Porsche Cayman se jeví použitelnější. Nebo když kabrio na efekt, tak například Gordon nadělá větší parádu, než všech těch pět dohromady. 😉

    Odpovědět
 1. Zavilí šakali vili věnce, nebo jak to bylo v „Marečku, podejte mi pero“ 🙂
  Autore, máš tam hrubku jak prase ve slově VYTÍ (kompresoru). A nebo máš taky na klávesnici přehozená písmena Y a I? 🙂

  Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.