Rolls-Royce Phantom Coupé Series II pro rok 2013

Královský kočár nepotřebuje kdovíjaké změny, vystačí si jen s drobnými inovacemi. Proč taky, když nemá konkurenci. Přistupte blíže a sledujte dechberoucí detaily Phantomu Coupé.

Modernizace výroby, snižování nákladů, rozšiřování výroby, tlak na prodej, konkurenční boj, panika v době krize a další podobné faktory zná každý automobilový výrobce s výjimkou jednoho – Rolls-Royce. Tradiční výrobky, tradiční výroba, tradiční luxus a poměrně stálá klientela umožňuje této značce se do velké míry oprostit od situace na trhu. Že by soška Spirit of Ecstasy zdobila zastaralé vozy? V žádném případě, naopak, moderní technologie jsou šikovně skryty pod slupkou, která čas od času prochází inovací.

Tam, kde ostatní končí, my začínáme

Tohle heslo používal Hummer, který tak chtěl poukázat na schopnosti svých vozů v terénu. V otázce nabízeného luxusu by pak stejné heslo mohli použít u RR. Koberce jsou z jehněčí vlny a kůže pochází z býků, kteří spásali alpské louky. Kůže se řeže pomocí laseru, ale šití už probíhá výhradně ručně. Dřevěné dekory jsou tvořeny osmadvaceti vrstvami dřevěné dýhy prokládané tenkými hliníkovými listy, aby se zabránilo štěpení při autonehodě.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Máte rádi také Bentley? Bentley Continental GT Speed Convertible

Chytré LEDky, kamery a vylepšená navigace

Harmonický design karoserie doznal jen drobných změn. Tmu proráží Phantom pomocí full-LED adaptivních světlometů. Do rychlosti 50 km/h je světlo více rozptýleno, aby řidič lépe viděl cyklisty a případné chodce ve vozovce. Mezi 50 a 120 km/h se kužel světla zužuje, aby nedocházelo k oslňování řidičů protijedoucích aut. V rychlostech nad 120 km/h se intenzita světla a tím i jeho dosah zvyšuje. U RR samozřejmě mysleli i na případ, kdy auto pojede z Velké Británie do zbytku Evropy a naopak, proto Phantoma vybavili příslušným přepínačem světel.

V horní polovině palubní desky jsou umístěny analogové hodiny v otočném panelu. Po jeho otočení má řidič k dispozici modernizovanou 3D navigaci s topografií krajiny, průvodcem, body zájmu a další navigačními vymoženostmi, které se promítají na displej s úhlopříčkou 8,8“. Kabinu alias koncertní síň ozvučuje Harman Kardon LOGIC7. Integrace chytrého telefonu je možná, Aux-in, USB port a 12V zásuvka jsou posádce k službám.

Protože Phantom není zrovna malé auto, jeho ovládání ve stísněných prostorech usnadňuje kamerový systém s dvojicí kamer na přídi, kamerami ve zpětných zrcátkách a kamerou v zadní kapotě.

Nebe na kterém svítí hvězdy každou noc

Rolls-Royce Phantom Coupé má řadu roztomilých vychytávek. Chlazený box na láhev šampaňského nikoho asi nepřekvapí, co ale spínač ve schránce spolujezdce, kterým se ovládá vy/zasunutí Spirit of Ecstasy v masce chladiče nebo deštník schovaný v předním blatníku. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak Star Light neboli imitace hvězdné oblohy na stropě.

Hliník jako stavební kámen

Základem Phantomu Coupé je ručně svařovaný hliníkový rám, který následně prochází kontrolou a počítačem řízeným frézováním. Podvozek využívá dvojitých příčných ramen vpředu a víceprvkové zadní nápravy. Phantom má samonivelační systém pro udržování stejné světlé výšky. I atmosférický motor V12 o objemu 6,75 l je ručně skládán. Jeho 720 Nm točivého momentu putuje skrze 8stupňovou automatickou převodovku na nový zadní diferenciál.

Názor TopDrive

Vedle limuzín je Phantom Coupé pro ty šlechtice, kteří hodlají sami zasednout za volant a dát osobním řidičům chvíli volna. Požitek ale netkví v „řezání“ zatáček, nýbrž v plavné jízdě za doprovodu klasické hudby, jak se na aristokrata sluší a patří. Podle nás je Phantom Coupé ten nejlepší dopravní prostředek do prestižních golfových a jachtařských klubů.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.