Páteční garáž 22.6. 2012

Rubrika, ve které naleznete zaparkované tipy, postřehy a novinky za uplynulý týden. V dnešní garáži se podíváme na okruhově zaměřený Jaguar XKR-S, představíme vám Power Kit pro nové Porsche 911, seznámíme vás s parametry Mercedes-Benz ML500 a nebudou chybět ani videa s Ferrari, Aston Martin a Audi.

Tento týden byl ve znamení novinek z Velké Británie a rozhodně nešlo o nudná auta pro vaši tchýni, naopak. Potom co fotky více či méně zahaleného Aston Martin Vanquish oběhly celý svět, byl tento model zachycen při testování na německém Nürburgringu (čtete zde). Následující den samotný Aston Martin vydal oficiální sérii fotek své novinky (čtěte zde), která nahradí stávající model DBS.

Video Aston Martin Vanquish

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Ani Bentley se nenechal zahanbit, když představil nejrychlejší Continental GT – verzi Speed. Tohle těžkotonážní coupé napěchované prvotřídním luxusem dělá stovku za 4,2 sekundy a umí uhánět rychlostí až 329 km/h! Věříme, že i při této rychlosti si může posádka vychutnávat poslech vážné hudby linoucí se z prémiového audio systému.

Třetím do party byl Jaguar se svým XKR-S. O tomto modelu se hodně mluvilo a mluvit bude. Ještě, že automobiloví paparazzi nespí, jinak bychom předčasně neviděli okruhově zaměřené XKR-S. Přítlačná křidélka na přídi, nízký spoiler pod nárazníkem a velké zadní křídlo mluví jasně – tohle auto je pro okruhové střelce. Povšimněte si, že vůz na fotografiích má i vnitřní bezpečnostní rám. Ještě není jasné, zda Jaguar nabídne „okruhové“ XKR-S jako samostatný model, nebo zda půjde jen o kit, kterým budete moci své XKR-S přiostřit. Dosavadní XKR-S má výkon 404 kW (549 k), ostřejší verze by mohla mít až 435 kW (592 k).

Když už se bavíme o kitu, tak musíme zmínit ten od Porsche určený aktuální 911 Carrera S. Tohle milé a zatraceně podmanivé auto (čtete náš TEST) s výkonem 294 kW (400 k) může díky Power Kitu od Porsche Exclusive disponovat výkonem 316 kW (430 k). Slušný doping, co myslíte? S převodovkou PDK akceleruje takto posílená Carrera S z 0–100 km/h za rovné 4 sekundy a maximální rychlost vzrostla na 306 km/h. S manuální převodovkou dokonce na 308 km/h. To vše bez vlivu na spotřebu paliva. Zásluhu na zvýšení výkonu mají nové hlavy motoru, jiné vačkové hřídele a výfukový systém. Carreru můžete zušlechtit i funkční sadou spoilerů nesoucí název Aerokit Cup.


Autor: Porsche

Aerokit Cup

Hledáte-li praktický, ale přitom stále dostatečně výkonný vůz, zajděte si na podzim k Mercedesu a ptejte se po ML 500 4Matic BlueEFFICIENCY. Tohle benzínové SUV má přeplňovaný motor V8 4,7 l s výkonem 300 kW (402 k) a točivým momentem 600 Nm. 7stupňová automatická převodovka PLUS 7G-TRONIC má vliv jak na akceleraci 5,6 sekundy na stovku, tak i na příznivou (vzhledem k výkonům) spotřebu paliva. Mluví se o 11 – 11,5 l/100 km. Cena bez daně pro německý trh bude činit € 63 050.

Mercedes-Benz a Lexus hlásí vyprodáno. Hardcorový „Méďa“ C63 AMG Black Series Coupé je vyprodán, všech 800 kusů už parkuje u svých majitelů nebo jsou na cestě k nim. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, zkuste své štěstí u jiné omezené série – SL65 AMG 45th Anniversary, kterých bude jen 45 kusů. V případě Lexusu je řeč o supersportovním modelu LFA. Série 500 kusů je téměř vyprodána. Připomínáme, že v přepočtu na českou měnu stálo LFA 10 milionů korun. Lidé z Lexusu jsou spokojeni, tento model pomohl zvýšit prestiž značky.

Audi podrobilo model R8 operaci očních víček a možná ještě dalším, zatím blíže nespecifikovaným změnám. Podívejte se sami.

Video Audi R8 Facelift

Čtenáři sledující i náš Facebook již měli tu čest vidět Ferrari F12 Berlinetta na okruhu Fiorano v akci. Protože nechceme nikoho ošidit o tento vizuální a zejména sluchový prožitek, přikládáme video i zde.

Video Ferrari F12 Berlinetta v akci

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.