Omotenashi a sedmimístný Lexus RX L. Prostor a dokonalé pohodlí

Nový Lexus RX L, vůbec první sedmimístný model této značky na evropských trzích, otevírá široké spektrum nových možností. Ať již potřebujete převážet větší počet lidí nebo vytvořit více místa pro zavazadla či velký náklad.

Interiér RX L byl navržen tak, že jeho uspořádání jde jednoduše změnit, aby bylo možné maximálně zužitkovat potenciál prodloužené karoserie tohoto vozu. Mimořádná funkčnost jde samozřejmě ruku v ruce s nevtíravým luxusem značky Lexus a svým tradičním konceptem pohostinnosti omotenashi, díky němuž je postaráno o potřeby a pohodlí každého na palubě.

Potřebujete-li dvě sedadla navíc ve třetí řadě, když vyrážíte na rodinný výlet nebo chcete vyrazit do nočního města se skupinou přátel, stačí jediný stisk tlačítka a sedadla se hladce a rychle vyklopí do provozní polohy. K usnadnění života máte k dispozici hned dva spínače, prakticky umístěné u druhé řady sedadel a v zavazadelníku.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Neméně jednoduché je i skládání sedadel do roviny s podlahou kufru, kdy získáte prostor pro náklad o délce 1067 mm. Převážená zavazadla chrání před zraky kolemjdoucích kryt zavazadelníku – podle potřeby jej však můžete snadno uložit do vyhrazené schránky pod podlahou kufru.

Návrháři se postarali o každičký detail. Například při odklápění sedadel druhé řady nevyčnívají žádné nechráněné součásti, takže nehrozí riziko poškrábání nebo klopýtnutí při nastupování či vystupování z vozidla. Přístup na třetí řadu sedadel je snadný – stačí jediný pohyb k odklopení a odsunutí druhé řady směrem vpřed, navíc je zde stupátko na podlaze ke snazšímu nástupu.

Po uložení třetí řady sedadel do kufru je možné pohodlně se natáhnout díky možnosti posouvat druhou řadu v rozpětí plných 150 mm – to je více, než nabízí kterékoli současné sedmimístné SUV.

Model RX L byl od počátku speciálně koncipován jako sedmimístný, a proto nabídne všudypřítomný luxus, pohodlí a univerzální praktičnost. Díky třízónové klimatizaci si mohou pasažéři zcela vzadu nezávisle regulovat vytápění a ventilaci pomocí ovládacích prvků po obou stranách sedadel. Systém může ovládat i řidič přes multimediální obrazovku.

Součástí multifunkční konzoly s loketní opěrkou pro třetí řadu jsou držáky nápojů a dva USB porty – ideální řešení pro děti k připojení herních zařízení na dlouhých cestách.

Vše výše uvedené jen doplňuje bohatou výbavu celé řady Lexus RX. V závislosti na zvoleném stupni výbavy máte k dispozici např. 12,3″ displej pro multimédia a navigaci, zakázkový systém prostorového ozvučení Mark Levinson s 15 reproduktory, elektricky ovládané páté dveře s funkcí bezdotykového otevírání a zavírání, vyhřívaná a odvětrávaná přední sedadla s elektrickým nastavováním a full LED světlomety.

Špičková je jako vždy i bezpečnost, a tak RX L podobně jako starší pětimístný sourozenec RX získal nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v nárazových testech nezávislé organizace Euro NCAP. Tento vynikající výsledek odráží účinnost všech prvků aktivní bezpečnosti systému Lexus Safety System+.

Řidič je opět lépe vybaven k tomu, aby rozpoznal nebezpečí a byl chráněn před nehodou, neboť mu asistuje předkolizní bezpečnostní systém (PCS), dynamický tempomat řízený radarem, systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu, systém rozpoznávání dopravních značek a automatické přepínání dálkových světel (v případě stupně výbavy Executive; systém adaptivních dálkových světel ve výbavě Luxury).

www.lexus.cz

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.