Ford Kuga – dobrý sluha

Nový Ford Kuga, představený na ženevském autosalonu, navazuje na úspěch stávajícího modelu a zcela očekávaně přináší více prostoru a luxusu. Pojďme si představit technologické novinky.

První o čem se ve spojitosti s novou Kugou mluví, je bezdotykové ovládání kufrových dveří (viz Tisková zpráva). Ford uvádí, že vývojový tým strávil celých 6 měsíců testováním tohoto systému, aby ve výsledku fungoval bezchybně. K otevření a zavření kufru stačí zamávání nohou pod zadním nárazníkem, jak znázorňuje video. Bezdotykové ovládání kufru je příplatková položka výbavy, která se nabízí v kombinaci s bezklíčovým odemykáním.

Bezpečí

Komunikační rozhraní, hlasové ovládání, Bluetooth spárování a nově i pomoc v nouzi – tísňové volání, má na starost rozhraní SYNC. Mezi další technologie patří ty pro podporu řízení včetně paralelního parkování – Aktivní parkovací asistent a systém hlídání mrtvých úhlů ve zpětných zrcátkách.

Prostor

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Nový Ford Kuga má o 82 litrů větší zavazadelník než současný model (410 – 1405 l) a zadní sedadla lze sklopit pouhým stisknutím tlačítka.

Pohon

Inteligentní pohon všech kol neustále vyhodnocuje jízdní podmínky a dle toho rozděluje točivý moment na jednotlivá kola v zájmu zachování optimální trakce. Systém vektorového směřování točivého momentu TVC (Torque Vectoring Control) zlepšuje dynamiku při jízdě v zatáčkách.

Oblíbený diesel Duratorq 2,0 TDCi je k dispozici ve dvou výkonových variantách – 103 kW (140 k) a 120 kW (163 k) a lze jej spřáhnout s automatickou převodovkou PowerShift. Příznivci benzínu se musí spokojit s EcoBoostem 1,6 l, který najdou i ve Focusu a C-MAXu.

Ford Kuga je další globální model Fordu, prodávaný po celém světě. V USA se bude prodávat pod jménem Escape. Vůz je postaven na platformě určené Fordům nižší střední třídy, kterou využívá nový Focus. Do evropských prodejen dorazí nová Kuga v druhé polovině letošního roku.

Názor TopDrive

Zdá se, že nová Kuga si na nic nehraje a snaží se být dalším dobře sloužícím Fordem. Tomu odpovídají i technologické inovace v oblasti bezpečnosti a řada praktických prvků. Posun v designu je oproti předchůdci značný a díky tomu nová Kuga vypadá dospěleji. Výsledkem je líbivé a zároveň dostupné SUV neskrývající svoji praktickou stránku.

Jak funguje bezdotykové ovládání kufru?

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.