Naučte se řídit Porsche 911 Carrera 4 na sněhu a ledu

Společnost Porsche Inter Auto CZ připravila i letos pro zájemce a své klienty velkolepý zážitek s vozy Porsche za polárním kruhem. Nejnovější model Porsche 911 Carrera 4 můžete vyzkoušet v kurzu Precision-Camp 4 v extrémních zimních podmínkách na zamrzlém jezeře ve Finsku.

V odlehlé severní části Finska pořádá Porsche každoročně trojici navazujících kurzů: Precision – Camp 4, Performance – Camp 4S a Master – Ice-Force. Zájemci mohou absolvovat postupně všechny kurzy od základní úrovně po nejvyšší. První dva kempy se konají na jezeře Pasasjärvi v Arctic Driving Center u města Rovaniemi a třetí nejnáročnější kurz v Driving Experience Center u města Ivalo.

Tyto jízdy pod vedením profesionálních instruktorů jsou vhodné jak pro zájemce o nový model Porsche, tak pro stávající klienty, kteří si chtějí zlepšit řidičské schopnosti. Součástí jednotlivých kurzů jsou teoretická a praktická cvičení. Na zamrzlém jezeře se trénuje bezpečná jízda, účinné brzdění, provádění úhybných manévrů či cílené driftování.

Precision – Camp 4

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Na testovací ploše je možné učit se techniky, jak ovládat vozidlo v těchto speciálních podmínkách a jak bezpečně jezdit na sněhu a ledu. Naučíte se například, jak efektivně brzdit nebo provést vyhýbací manévr. A ještě jeden bod: ovládat vozidlo na jeho limitech. Před tím se všechny techniky ovládání naučíte v rámci teoretické výuky a následně je budete zkoušet v praxi.

Performance – Camp 4S

Absolvovali jste tréninkový kurz Precision? V programu Camp4S se dostanete ještě dál. V Porsche Driving Experience Centru na finském jezeře Pasasjärvi nedaleko města Ivalo jsou ideální podmínky k tomu, abyste svůj jízdní styl dále zdokonalili. S 1,5 mm hroty se naučíte ovládat vůz Porsche na čistém ledu a hlavně na jeho limitech.

Master – Ice Force

Máte již po úspěšném absolvování tréninkového programu Performance v oku správnou stopu? Potom přichází čas více se soustředit na boční zrychlení. V rámci programu Ice Force. V severním Finsku se pod dohledem zkušených instruktorů na různých testovacích tratích naučíte správně řídit a stabilizovat vozidlo při brzdění. Současně poznáte, jak správně přenášet hmotnost při bezpečném průjezdu zatáčkou.

Speciální trasa nabízí dostatek prostoru pro dlouhé driftování. A to se zapnutým nebo vypnutým stabilizačním systémem. Vyzkoušejte si to sami. Avšak žádná praxe bez odpovídající teorie. Instruktoři objasní nejen základy dynamiky vozidel, ale také správné reakce na různé jízdní situace. Zde absolvujete poslední krok ke zdokonalení vašich řidičských schopností.

Jedinečné dny plné adrenalinu a nevšedních okamžiků nabízejí v Porsche Centrech v Praze a Brně. Více informací o jízdách s Porsche na ledu naleznete na webových stránkách http://auto.porsche.cz v sekci Motorsport „Škola sportovní jízdy“.

Video

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.