Morgan Aero Coupé – Angličan s německým srdcem

Koho omrzely všechny známé značky a touží po něčem zcela odlišném, musí zvolit malosériového výrobce. Jedním takovým je britský Morgan, který představil svůj topmodel nazvaný Aero Coupé. Vůz bude k vidění za měsíc na ženevském autosalonu, ale my máme fotky již nyní.

Automobilovým fanouškům mohou být tvary Aero Coupé povědomé, vždyť před Aero Coupé tu byl Aeromax, který vznikl v limitované sérii 100 kusů. Morgan se angažuje i v automobilových závodech a nové Aero Coupé nacházelo inspiraci u závodního speciálu třídy GT3. Přesto je Aero Coupé koncipováno jako pohodlné a luxusně vybavené sportovní vozidlo.


Autor: Morgan

závodní speciál

Suchá hmotnost 1180 kilogramů je dílem konstrukce z hliníku. Přestože jsou vozy Morgan tradičně vyráběny s velkým podílem ruční práce, výrobce tvrdí, že na Aero Coupé bylo aplikováno mnoho moderních technologických postupů. Úroveň komfortu, výbavy a bezpečnosti by tak měla být na špičkové úrovni. Z pohledu pohonných jednotek spoléhá Morgan na motory BMW. V Aero Coupé nalezete V8 o objemu 4,8 litru. Výkon motoru závisí na tom, zda zvolíte sportovní výfuky (291 kW) či nikoli (270 kW). Na točivý moment 490 Nm se můžete spolehnout vždy. Volba převodovky je na vás – buď 6stupňový manuál nebo 6stupňový automat s možností manuálního řazení. Akcelerace z 0 na 100 km/h je otázkou 4,5 sekund s manuálem a 4,2 sekund s automatem. Maximální rychlost je dostatečná (273 km/h) a kombinovaná spotřeba přívětivá (11–12 l/100 km dle převodovky).


Autor: Morgan

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Aero Coupé

Kokpit Aero Coupé je příjemné místo. Kůže, dřevo a leštěný hliník dominují celému interiéru. Už je na fantazii kupujícího, jakou kombinaci materiálů a barev zvolí. Páčky pod volantem rozezná každý majitel BMW. Morgan totiž z Mnichova převzal víc věcí, než jen motor. Design exteriéru je svérázný. Tvary inspirované designem automobilů 40. let transformované do moderní podoby jsou bezpochyby originální. Pohled na dlouhé protáhlé blatníky, dvoudílnou křídlovou kapotu, kabinu s nízkou střechou a trojici stěračů na čelním okně vás vrátí v čase. Probuzení nastane při pohledu na moderní kola, rudě lakované brzdy a dvojici koncovek výfuků na každé straně vozu.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.