Navštívili jsme největší autosalon konaný letos v ČR – holešovickou Autoshow. Nejvíce nás zajímala luxusní a sportovní auta značek McLaren, Lamborghini, Bentley, Porsche či Ferrari. Jako milovníci klasiky jsme obdivovali i Škodu 1100 MBX.

Pravidelného návštěvníka českých autosalonů nepřekvapí, že doba opravdu velkých výstav je dávnou minulostí. Letošním největším a vlastně jediným autosalonem v České republice, kde je možné vidět aktuální novinky, je právě probíhající Autoshow v pražských Holešovicích.

K vidění je celá řada novinek přicházející na český trh. Vozy, kterým jsme my věnovali pozornost a najdete je tak v naší fotogalerii jsou následující: za největší hvězdu výstavy lze jednoznačně označit McLaren P1. Tohoto modelu s cenou přes 1 milion Euro se vyrobilo pouhých 375 kusů. Všechny jsou pochopitelně rozprodány vč. toho vystavovaného. Modelu P1 sekunduje novinka, představená letos na autosalonu v Ženevě – model 650S, konkrétně verze 650S Spider. Jak jsme se dozvěděli od zástupce společnosti Manta Ray, při zadání modelu 650S do výroby, je třeba počítat s čekací lhůtou jednoho roku. Kdo nechce čekat, může si vybrat z omezeného počtu skladových vozů.

Dalším tahákem je stánek Porsche, Lamborghini a Bentley, kde kraluje oranžové Lamborghini Aventador. To se sice už nějakou dobu vyrábí, ale stále patří do kategorie vozů, které stojí za hřích. Novinkou byl naopak Bentley Continental GT Speed, který je zde v doprovodu limuzíny Flying Spur, ta měla premiéru vloni. Milovníci Porsche jistě nevynechají 911 Turbo cabrio a letos nové SUV Macan, rovněž ve verzi Turbo. Dalšími horkými novinkami letošní sezóny jsou dva kočáry, jeden z Itálie – roadster Ferrari California T a druhý z Británie – coupé Jaguar F-Type. Alfa Romeo 4C se výkonově oběma zmíněným vozům rovnat nemůže, ale svým sex-appeal em ano. Je prostě úchvatná. Z těch dostupnějších sportovních vozů jmenujme Seat Leon Cupra s výkonem 280 koní a „rally čtyřkolku“ Subaru WRX STI. Na stánku škodovky na sebe upozorňoval koncept Yeti Xtreme, ale nás upoutal ztělesněný sen našich dědečků – vzácné coupé 1100 MBX.