Pokud ano, pak tleskáme. Dočká-li se koncept LF-LC sériové výroby, pak by to bylo vítané osvěžení jinak konzervativní řady Lexusu a německá konkurence by mohla mít problém.

Při pohledu na aktuální modelovou řadu značky Lexus vás začnou napadat slova jako konzervativní či umírněný. Výjimku tvoří supersportovní model LFA, jehož odkaz naleznete na konceptu LF-LC. Nejpatrnější je to dole na bocích, partii kolem zadních světlometů a pak v interiéru. Tam si podoby všimnete na volantu, kapličce ukazatelů a středovém tunelu s displejem. Koncept LF-LC měl být překvapením letošního detroitského autosalonu, ale několik uniklých fotografií tyto snahy překazilo. Pár dní před začátkem autosalonu (9.1. 2012) se ale na internetu objevila už kompletní sada fotografií, které vám přinášíme v naší galerii. Na nich si můžete prohlédnout výsledek práce designového studia Calty z Newport Beach sídlícího v Kalifornii, v USA.


Autor: Lexus

model LFA

Na rozdíl od ryze dvoumístného LFA je LF-LC koncipováno jako 2+2 coupé. Míří tím na řadu 6 od BMW a Mercedes-Benz E Coupé či snad na CL? Čtyřmístné coupé Lexusu zrovna chybí a tohle by bylo skvělé řešení. Šeptem se ozývají hlasy, že vůz má šanci se dostat do sériové výroby někdy kolem roku 2014. Při pohledu na centrální ukazatel je zřejmé, že atmosférický V10 zůstane výhradou modelu LFA. Koncept LF-LC je hybrid a jeho sériová verze bude pravděpodobně taktéž spoléhat na spojení spalovacího a elektrického motoru. U Lexusu nás to vůbec nepřekvapuje.

Interiér se nese v minimalistickém duchu s minimem tlačítek a ovladačů. Ty nahrazují dotykové displeje. Z materiálů dominuje dřevo, kůže, kov a karbon. Na celkovém designu je patrné jakési „přelévání“ ostře řezaných linií. Vzdušnosti interiéru napomáhá prosklená střecha. Nezbývá než se modlit za sériovou výrobu auta, které bude alespoň ze dvou třetin podobné konceptu.

Líbí se vám koncept Lexus LF-LC?