Jaguar XJ Ultimate – cestování první třídou

Jste šéf, boss, businessman, rentiér či výherce v loterii? Máte už jachtu, helikoptéru, soukromý tryskáč a vybíráte kočár pro tuto sezónu? Pak si ušetřete čas hledáním a kupte Jaguar XJ Ultimate.

Jaguary lze zařadit mezi vozy, které jsou „orientovány“ na řidiče, ale síla XJ Ultimate spočívá v komfortu na zadních sedadlech. Kvůli dostatečnému prostoru pro nohy zadních cestujících byla jako základ použita verze s prodlouženým rozvorem. Zadní náprava má vzduchové odpružení, aby účinně filtrovala nerovnost vozovky i za použití 20 palcových ráfků. Pohon zadních kol tradičně obstarává V8 s kompresorem o výkonu 375 kW (510 k) a 625 Nm. O stupeň níže stojí nový přeplňovaný V6 s výkonem 250 kW (340 k) a 450 Nm a pak i diesel, který známe z modelu XF s výkonem 202 kW (275 k) a 600 Nm. Všechny motory spojuje 8stupňová automatická převodovka. Tohle zajímá „panského kočího“, ale cestující vzadu budou mít jiné starosti.

Vítejte v první třídě

Začněme u materiálů – vybraná kůže, kartáčovaný hliník, spínače z nerez oceli a unikátní dřevěná dýha v klavírovém laku vás budou obklopovat ze všech stran. Je libo monogram na opěrkách hlavy? Není problém. A to už se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu – ke dvojici samostatných sedadel. Každé z nich má vlastní naklápění, čtyřcestné nastavení bederní opěrky, vyhřívání, odvětrávání a masážní funkce. Sedadla jsou rozdělena středovou konzolou, která nese výdechy čtyřzónové klimatizace, nastavení sedadel a výsuvný stoleček. Možná už tušíte na co. Mezi sedadly je umístěn chladicí box na láhev šampaňského. Sklenky jsou samozřejmě součástí výbavy vozu.


Autor: Jaguar

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

zadní paluba XJ Ultimate

Také čtěte: Jaguar XK Artisan SE

To bychom měli – natažené nohy, příjemné klima, namasírovaná záda a vychlazený nápoj. Co tedy zbývá? Obraz a zvuk. Stačí dát pokyn prémiovému audio systému Meridian s 20 reproduktory a z kabiny vozu se stane koncertní sál. Digitální zpracování zvuku, 15kanálový zesilovač a tvorba zvukového pole pro každého cestujícího je zárukou kvalitního poslechu. Obraz z DVD přehrávače či digitálního TV tuneru vyúsťuje v 8palcových obrazovkách umístěných v opěrkách hlavy předních sedadel. Dále zde najdete bezdrátová sluchátka a bezdrátové klávesnice. Proč klávesnice? Hned pod obrazovkami jsou totiž doky s tablety iPad. Dokonalé.

Názor TopDrive

Je vidět, že s verzí Ultimate si u Jaguaru dali opravdu práci a vyladili jej do nejmenších detailů. Na jednu věc ale zapomněli. Na řidiče. Ten bohužel není součástí bohaté výbavy. Netřeba zdůrazňovat, že Ultimate je určena osobám, které za volant zpravidla nesedají. Všechny ostatní uspokojí standardní XJ a nás by uspokojil XKR-S…

Video XJ Ultimate

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.