Nová generace Chevy Corvette se představí v lednu 2013

13. ledna 2013 se veřejnosti na Detroit Motor Show představí sedmá generace Corvette. General Motors představil první teaser, kde jsou v náznacích poodhaleny detaily nového vozu.

Detroitský autosalon je (tradičně) až v lednu, ale automobilky už začaly „zbrojit“. GM, resp. Chevrolet, představí svůj nejlepší sportovní model – Corvette (C7). Její výroba začne ale až na podzim roku 2013, takže se vlastně bude jednat o modely 2014. Césedmička by si měla ponechat dynamickou siluetu se čtveřicí koncovek výfuku a čtveřicí zadních světel. Radikální změnou by měla projít příď vozu. Rouška tajemství obklopuje zadní okno. Některé zdroje uvádí, že bude tvarováno, tedy spíše inspirováno Corvette Sting Ray ze 60. let. Uvidíme, jaká bude realita. Pod laminátovou či snad karbonovou kapotou bude motor V8 o objemu 5,5 litru. Aktuální osmiválec v C6 má 6,2 l a 7,0 litru, ale nový motor nabídne větší výkon a nižší spotřebu. Chevrolet sice slibuje kvalitnější materiály v interiéru, ale v tomto ohledu nemáme přehnaná očekávání. Na Corvette C7 se každopádně těšíme. S jejím uvedením bude představeno i nové logo.


Autor: Chevrolet

loga modelu Corvette v čase

2014 Corvette teaser

Podobné články:

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.