Modernizace výrobního programu BMW na léto 2013

BMW rozšiřuje modelovou řadu vozů s pohonem všech kol xDrive, osmistupňový automat nabídne s funkcí launch control, zohlední přísnější emisní normy a přináší vylepšený palubní systém.

Pohon všech kol xDrive pro další modely řady 1 a řady 3

S pěti dalšími modely, které lze na přání vybavit pohonem xDrive, BMW tak pokračuje v nárůstu počtu vozů s pohonem všech kol. Konkrétně se bavíme o modelu BMW 118d xDrive v třídveřovém a pětidveřovém provedení. Stejně jako nové modely BMW 318d xDrive sedan a Touring. Tyto modely jsou poháněné vznětovým čtyřválcem 2,0 l o výkonu 105 kW (143 k).
Od léta 2013 bude k dispozici nový vrcholný vznětový model BMW 335d s pohonem všech kol xDrive. Výkon 230 kW (313k ) poputuje na všechna kola skrze 8stupňovou automatickou převodovku.

Automat s funkcí Launch Control

8stupňová sportovní automatická převodovka, nabízená pro řadu 1, 3 a 6, dostane novou funkci závodního startu Launch Control. Tento prvek, který byl předtím dostupný pouze v modelech BMW M, zajistí účinnější akceleraci s optimální trakcí a maximální dynamikou. Aby bylo možné Launch Control aktivovat, musí řidič zapnout režim DTC stabilizačního systému DSC, přesunout volicí páku do polohy S, pevně sešlápnout brzdový pedál a současně naplno stisknout pedál plynu. 


Autor: BMW

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Poté, co se uvolní brzdový pedál, začne vozidlo zrychlovat bez prokluzování kol, což v důsledku znamená nejvyšší možné využití výkonu motoru. Funkce Launch Control je v činnosti tak dlouho, dokud řidič drží sešlápnutý plynový pedál. Součástí sportovní samočinné převodovky jsou také řadicí páčky umístěné na volantu, specifická páka voliče a výjimečně dynamická charakteristika řazení, která umožňuje skvělé jízdní výkony i během krátkých zrychlení.

Režim ECO PRO nyní s funkcí jízdy setrvačností a asistentem předvídání

Od léta 2013 budou všechny modely BMW řady 1, 3 a 6, vybavené standardně nebo na přání 8stupňovou automatickou nebo 8stupňovou sportovní automatickou převodovkou, disponovat novým režimem jízdy setrvačností. V rychlostech mezi 50 a 160 km/h se v režimu ECO PRO ve chvíli, kdy řidič sundá nohu z plynového pedálu, rozpojí hnací soustava a automobil se pohybuje bez zpomalování pouze svojí setrvačností. Tím je možné účinně zvýšit celkovou hospodárnost. Spotřeba paliva může být ještě nižší ve spojení s na přání dodávaným navigačním systémem Professional.


Autor: BMW

Ve chvíli, kdy je aktivní navádění k cíli, nový asistent předvídání informuje řidiče o ideálním momentu sejmutí nohy z plynového pedálu při blížící se zatáčce nebo úseku s platným rychlostním omezením. Včasným sejmutím nohy z plynového pedálu dochází k úspoře paliva. Vůbec poprvé se touto funkcí promyšleně propojují technologie vývojových strategií BMW BMW EfficientDynamics a BMW ConnectedDrive. Důsledkem vzájemné synergie je další úspora paliva v režimu ECO PRO.

BMW ConnectedDrive

Možnosti funkcí Driving Assistant a Driving Assistant Plus, představených původně pro řadu 7, budou dostupné s novou funkční strukturou jak pro tyto luxusní limuzíny, tak pro další modely BMW. Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje funkci upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu Lane Departure Warning, stejně tak jako varování před chodci a čelním nárazem s brzdnou funkcí. Systém zaznamená vozidlo vpředu a v rychlostech do 60 km/h také osoby, které se pohybují v možném kolizním směru. Pokud je situace vyhodnocena jako nebezpečná, je řidič vizuálně a zvukově varován. Aby se zkrátila brzdná dráha, dojde k přednatlakování brzdové soustavy pro její rychlejší reakce. V rychlostech do 60 km/h je současně automaticky aktivováno nouzové brzdění se středním zpomalením tak, aby se snížila rychlost a pozornost řidiče se zaměřila na kritickou situaci.

Driving Assistant Plus poskytuje ještě obsáhlejší podporu. Systém kombinuje adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go s Driving Assistant a zajišťuje větší komfort a bezpečnost při pomalé jízdě v kolonách a v zácpách.

Do rychlosti 210 km/h může řidič využít Distance Control, která kombinací radaru a čelní kamery hlídá prostor před vozem a dokáže rozpoznat pohybující se i stojící vozidla a překážky. Pokud řidič nezareaguje na výstrahu systému varujícího před kolizí, Driving Assistant Plus začne automaticky s maximálním účinkem zpomalovat.

Asistent Lane Change Warning, dodávaný na přání, bude možné v budoucnosti používat od rychlosti 20 km/h. Systém sleduje dopravu v mrtvém úhlu v přilehlém pruhu a upozorňuje řidiče na případné kritické situace během přejíždění z jednoho jízdního pruhu do druhého.
Používání na přání dodávaného Head-Up displeje je díky dodatečným funkcím ještě atraktivnější. Systém, využívající celobarevné spektrum při projekci jízdních informací na čelní sklo, je nyní u dalších modelů doplňován zobrazením dalších informací. V případě potřeby se zobrazuje v zorném poli řidiče telefonní číslo nebo seznamy zábavních systémů. Řidič tak může těchto informací využívat a nemusí spouštět oči ze silnice.


Autor: BMW

Pro všechny modely řady 6 a řady 7 bude od léta 2013 na přání dostupná nová generace systému nočního vidění BMW Night Vision. Systém nyní zahrnuje kromě funkce rozpoznávání chodců také funkci rozeznávání zvířat a u modelů řady 5 a řady 7 také funkci Dynamic Light Spot. Celý systém na kontrolním displeji zobrazuje také objekty, které vyzařují teplo a jsou mimo dosah hlavních světlometů. V případě hrozící kolize systém vydává varování. Funkce Dynamic Light Spot je tvořena speciálním bodovým světlem, které směřuje paprsek světla na rozeznanou osobu nebo zvíře, a tak okamžitě upozorní řidiče na možnost nebezpečí.

Také rozsah funkcí a možností systému aktivní ochrany Active Protection byl dále navýšen. V kritických situacích tento bezpečnostní paket pomáhá snižovat následky možné havárie aplikací mnoha protiopatření. V takové situaci se zavřou boční okna a v případě nutnosti i střešní okno, přitáhnou se přední bezpečnostní pásy a opěradla předních sedadel se narovnají do svislé polohy. Funkce Active Protection také zahrnuje asistenta pozornosti, který analyzuje chování řidiče a v případě potřeby ho upozorní na nutnost odpočinku, a to formou grafického symbolu na kontrolním displeji.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.