Casio Computer Co., Ltd. dnes oznámila, že uvádí na trh MRG-G1000HT, model pro připomenutí 20. výročí prvního představení své vlajkové lodi hodinek MR-G v rámci řady G-SHOCK. To, co činí tyto hodinky tak jedinečnými je skutečnost, že při jejich výrobě byly využity tradiční japonské techniky zpracování kovů. Na celém světě se bude prodávat limitovaná edice 300 hodinek.

Řada MR-G nabízí to nejlepší z designu odolných hodinek. Kombinuje smysl pro kvalitu evokovaný jemně zpracovaným titanem s osobitým pocitem pevnosti řady G-SHOCK zajišťující nárazuvzdornost.

Casio při designu nových hodinek MRG-G1000HT směle zkombinovalo praktičnost a krásu námětu tsuiki, přičemž nezapomnělo rovněž na koncepce extrémní odolnosti a vysoce vytříbené elegance řady MR-G. Ve spolupráci s panem Bihou Asano vytvořilo Casio hodinky s velkolepým vzhledem a nádherně tepaným povrchem dosaženým precizní řemeslnou zručností.

Pro lunetu a pásek dodalo Casio osobitý lesk aplikací speciálního japonského povrchu „Oboro-gin“ (stříbrošedá barva) tradičně používaného pro doplňky mečů a ornamenty. Na šroubcích a tlačítkách mají tyto hodinky rovněž povrch „Akagane“ (měděná barva), který se používal pro zajištění osobitého hlubokého jasu tradičních japonských brnění a rukodělných produktů. S využitím poznatků těchto tradičních technik zpracování kovů dodalo Casio hodinkám MRG-G1000HT důstojný a atraktivně lesklý povrch hodný prestiže modelu pro připomenutí 20. výročí, které je připomenuto kovovou destičkou v poloze 10 hodin s vyrytým textem „20th LIMITED“ a výrobním číslem vyrytým na zadním pouzdře.

Stejně jako model MRG-G1000, na kterém je založen, disponuje i MRG-G1000HT pokročilým systémem měření času, který přijímá signály časové kalibrace ze satelitů GPS i z rádiových vln a světovým časem s duálním číselníkem, který zobrazuje současně čas ve dvou městech.

Tsuiki je technika zpracování kovů, při které je plát kovu tence roztepán do trojrozměrného tvaru. V minulosti byla používána pro výrobu měděných předmětů a kovových nádob, stejně jako brnění a helmic, které musely být tenké a zároveň pevné. Nyní se tato technika používá pro výrobu komponent pro železniční vozy, letadla a další produkty.

Bihou Asano

Jako mistr zpracování kovů třetí generace Bihou Asano opravuje, obnovuje a vytváří díla na úrovni považované za národní poklady Japonska. Mezi jeho nejznámější díla patří zavěšené kahany kadidel a střešní sochy božstev obnovené pro Kyoto State Guest House a Osaka City Central Public Hall, v tomto pořadí. Studoval rovněž techniky odlévání kovů pod vedením mistra výroby železných čajových konvic čtvrté generace, Jirobei Takagiho. Jako profesionální následník p. Takagiho rozšiřuje p. Asano rozsah svých aktivit zahrnutím výroby tradičního nádobí pro čajové ceremonie, například konvic a malých ceremoniálních kamínek.

Technické údaje

Konstrukce: nárazuvzdorné

Odolnost vůči vodě 20 barů.

Frekvence signálu GPS 1 575,42 MHz

Rádiová frekvence 77,5 kHz (DCF77: Německo); 60 kHz (MSF: Velká Británie); 60 kHz (WWVB: USA); 40 kHz (JJY: Fukushima, Japonsko)/60 kHz (JJY: Kyushu, Japonsko); 68,5 kHz (BPC: Čína)

Příjem signálu GPS Časová kalibrace (automatická, ruční); získávání informací o poloze (ruční).

Příjem rádiového signálu Automatický příjem max. šestkrát za den (s výjimkou Číny: max. pětkrát za den).

Světový čas 27 měst (40 časových pásem, zapnutí/vypnutí letního času) a koordinovaný univerzální čas (UTC); automatické přepínání letního času (DST).

Stopky s přesností 1/20 sekundy; měřicí kapacita: 24 minut; uplynulý čas.

Časovač pro zpětné odpočítávání Měřicí jednotka: 1 sekunda (maximálně 24 hodin).

Alarm 1 nezávislý denní alarm.

Automatická korekce ručiček (hodinová, minutová a sekundová ručička); plně automaticky kalendář; formát 12/24 hodin; indikátor úrovně nabití baterie; LED světlo (Super Illuminator a dosvit).

Zdroj energie Systém napájení Tough Solar™ (systém solárního nabíjení)
Nepřetržitý provoz Přibližně 18 měsíců se zapnutou úspornou funkcí po plném nabití.

Rozměry pouzdra 54,7 × 49,8 × 16,9

Celková hmotnost: 153 g

Hodinky jsou k mání od středy 3.8. v hodinářství KOSCOM v Praze na Poříčí v pasáži Florentinum https://www.hodinky-koscom.cz/cz/