Land Rover Defender slaví 65 let

Před 65 lety se začal vyrábět Land Rover Series I – dědeček pozdějších Defenderů. Design se za více jak půlstoletí moc nezměnil, technika jen o něco málo více. K této příležitosti vyrobil Land Rover „vzpomínkový“ model.

Automobilka představila speciální edici Defender „LXV“, což je římská číslice pro 65 (let). Vůz je postaven na základu standardního Defenderu Hard Top s dieselovým motorem 2,2 l (výkon 90 kW/122 k a točivý moment 360 Nm), který je spojen se 6stupňovou manuální převodovkou. Defender LXV je lakován černou barvou Santorini s kontrastní šedou střechou Corris Grey, na voze jsou loga „LXV“, na zádi pak obtisk britské vlajky, kterou se Defender hlásí ke své národní příslušnosti. 16“ palcová kola z lehkých slitin jsou obuta do „drapáků“ Good Year. Jindy strohý interiér je v tomto případě vybaven koženými potahy sedadel s oranžovými kontrastními švy. V Británii začíná Defender LXV na ceně £ 28 765.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.