Co dělat v případě, když vám praskne čelní sklo

Riziko rozbitého čelního skla u auta se zvyšuje především v zimním období. Nejčastější příčinou je posyp na silnici a kamínek, který odlétne od kol projíždějících aut. Co máte v takovém případě dělat a jak se zbavíte praskliny nebo pavouka?

Neotálejte s opravou

Pokud nemáte v pojištění zahrnutou i opravu čelního skla, budete si ji muset hradit sami. Rozhodně nenechávejte tuto událost bez povšimnutí, i kdyby se jednalo o velmi malou puklinu. Ze zákona je takové vozidlo nezpůsobilé k jízdě. Koledujete si tak o pokutu. Dočasně můžete poškozené místo přelepit průhlednou lepicí páskou, ale vydejte se do servisu co nejdříve.

Stačí vám oprava nebo musíte sklo vyměnit?

Kontaktujte servis ihned. Čím déle prasklinu necháte bez odborného zásahu, tím více se v puklinách budou usazovat nečistoty, které následnou opravu značně stíží. Během spravování se z poškozeného místa odsaje vlhkost, vzduch a odstraní nečistoty. Praskliny se vylejí průhlednou pryskyřicí, která následně zatvrdne. Opravené sklo má stejné vzhledové vlastnosti jako původní nepoškozené sklo. Ale v případě, že je prasklina zorném poli řidiče, nezbyde vám, než ho celé vyměnit.

Výměna rozbitého čelního skla během pár hodin

2000 Kč leží na zemi

Získejte 2000 Kč třeba na benzín jen za to, že si otevřete účet u mBank. Žádné losování, odměnu dostane každý! Je to vyzkoušené. Chci 2000 Kč za nic.

Vyzkoušejte servis autosklo K+M a zvolte si, jak rychle bude výměna či oprava rozbitého čelního skla probíhat. Hustá síť servisů vám nabízí standardní výměnu skla v den předání včetně odvozu domů. Po výměně vás pracovníci zase přivezou k vašemu opravenému vozu. Chcete mít vyměněné čelní sklo rychleji? Využijte expresní výměnu do 3 hodin. Během oprav je pro vás připravené příjemné zázemí s wifi, kde můžete odpočívat s kávou nebo dohánět pracovní povinnosti. Svěřte se do rukou odborníků.

Podobné články:

Napsat komentář