Riziko rozbitého čelního skla u auta se zvyšuje především v zimním období. Nejčastější příčinou je posyp na silnici a kamínek, který odlétne od kol projíždějících aut. Co máte v takovém případě dělat a jak se zbavíte praskliny nebo pavouka?

Neotálejte s opravou

Pokud nemáte v pojištění zahrnutou i opravu čelního skla, budete si ji muset hradit sami. Rozhodně nenechávejte tuto událost bez povšimnutí, i kdyby se jednalo o velmi malou puklinu. Ze zákona je takové vozidlo nezpůsobilé k jízdě. Koledujete si tak o pokutu. Dočasně můžete poškozené místo přelepit průhlednou lepicí páskou, ale vydejte se do servisu co nejdříve.

NÁŠ TIP:
Kupujete auto? Podívejte se na nabídku našeho TopDrive bazaru. Auta všech značek za super ceny. A pokud auto prodáváte, pomůžeme vám určit cenu.

Stačí vám oprava nebo musíte sklo vyměnit?

Kontaktujte servis ihned. Čím déle prasklinu necháte bez odborného zásahu, tím více se v puklinách budou usazovat nečistoty, které následnou opravu značně stíží. Během spravování se z poškozeného místa odsaje vlhkost, vzduch a odstraní nečistoty. Praskliny se vylejí průhlednou pryskyřicí, která následně zatvrdne. Opravené sklo má stejné vzhledové vlastnosti jako původní nepoškozené sklo. Ale v případě, že je prasklina zorném poli řidiče, nezbyde vám, než ho celé vyměnit.

Výměna rozbitého čelního skla během pár hodin

Vyzkoušejte servis autosklo K+M a zvolte si, jak rychle bude výměna či oprava rozbitého čelního skla probíhat. Hustá síť servisů vám nabízí standardní výměnu skla v den předání včetně odvozu domů. Po výměně vás pracovníci zase přivezou k vašemu opravenému vozu. Chcete mít vyměněné čelní sklo rychleji? Využijte expresní výměnu do 3 hodin. Během oprav je pro vás připravené příjemné zázemí s wifi, kde můžete odpočívat s kávou nebo dohánět pracovní povinnosti. Svěřte se do rukou odborníků.