Bezpečnostní systémy Volvo – vize 2020

Volvo zveřejnilo podrobnosti tří bezpečnostních systémů, které v současné době vyvíjí. Přestáváme už umět řídit, že je zapotřebí umělé inteligence?

Prvním systémem je polo-autonomní řidičský asistent Autonomous Driving, který využívá kamery a radarové senzory pro sledování automobilů a překážek před vozidlem. Systém automaticky kontroluje akceleraci, brzdění a dokonce i řízení při nízkých rychlostech. Tento asistent je určen pro jízdu v kolonách či do hustého městského provozu.

Volvo pomáhá v kolonách

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Odbočování vlevo na křižovatce je spojeno s dáním přednosti v jízdě protijedoucím vozidlům. Vznikající potenciální nebezpečí řeší systém Intersection Support. Ten vozidlo automaticky zastaví, aby nedošlo ke kolizi s právě projíždějícím autem v protisměru.

Volvo pomáhá na křižovatkách

Třetím systém Animal Detection pomáhá předcházet kolizím s volně žijícími zvířaty, jako jsou losi a jeleni. Systém řidiče nejprve upozorní a pokud řidič nereaguje, tak aktivuje brzdy. Střet s divokou zvěří může mít fatální následky pro posádku vozu. Volvo věří, že tento systém pomůže takovým kolizím předejít nebo alespoň snížit riziko vážných zranění cestujících.

Volvo chrání před volně žijící zvěří

Podobné články:

1 komentář u „Bezpečnostní systémy Volvo – vize 2020“

  1. No, to chci vidět. Už párkrát jsem se vyhnul střetu se srnkou tak, že jsem přidal, ne brzdil, protože jsem prostě projel dřív, než stihla doběhnout na mou stranu.

    Ne, vlastně to nechci vidět. Nemám zase tak moc proti elektronice v autech, ale myslím si, že by měla zůstat na úrovni upozornění. Samotné rozhodnutí a ovládání auta vždycky musí zůstat v rukách řidiče… Aspoň podle mě.

    Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.