Volvo zveřejnilo podrobnosti tří bezpečnostních systémů, které v současné době vyvíjí. Přestáváme už umět řídit, že je zapotřebí umělé inteligence?

Prvním systémem je polo-autonomní řidičský asistent Autonomous Driving, který využívá kamery a radarové senzory pro sledování automobilů a překážek před vozidlem. Systém automaticky kontroluje akceleraci, brzdění a dokonce i řízení při nízkých rychlostech. Tento asistent je určen pro jízdu v kolonách či do hustého městského provozu.

Volvo pomáhá v kolonách

Odbočování vlevo na křižovatce je spojeno s dáním přednosti v jízdě protijedoucím vozidlům. Vznikající potenciální nebezpečí řeší systém Intersection Support. Ten vozidlo automaticky zastaví, aby nedošlo ke kolizi s právě projíždějícím autem v protisměru.

Volvo pomáhá na křižovatkách

Třetím systém Animal Detection pomáhá předcházet kolizím s volně žijícími zvířaty, jako jsou losi a jeleni. Systém řidiče nejprve upozorní a pokud řidič nereaguje, tak aktivuje brzdy. Střet s divokou zvěří může mít fatální následky pro posádku vozu. Volvo věří, že tento systém pomůže takovým kolizím předejít nebo alespoň snížit riziko vážných zranění cestujících.

Volvo chrání před volně žijící zvěří