50 let existence oslaví Lamborghini vylepšeným Aventadorem

Oslavenec se bude jmenovat Aventador LP720–4 Anniversario a Lamborghini jej představí na autosalonu v Shanghaii, který začíná již tento víkend.

Když jsme v prosinci loňského roku „věštili“ jaké by mohlo být výroční Lambo k padesátým narozeninám automobilky, tipovali jsme, že by to mohl být vylepšený Aventador, což se nyní potvrdilo. Z názvu LP720–4 je již patrné, že oproti dosavadnímu Aventadoru (LP700–4) bude mít Anniversario 20 koní navrch (529 kW/720 k) a pohon všech kol si ponechá. Na počtu válců (12) a objemu (6,5 l) motoru se nic nezměnilo, stejná je i 7stupňová převodovka. Dramatické tvary, jimiž se Aventador pyšní, byly doplněny o funkční aerodynamické prvky jako vystouplý přední spoiler, obrovský zadní difuzor, jiné prahy a lehká hliníková kola. Nůžkové dveře zůstávají. Vůz se představí v nepřehlédnutelné žluté barvě, která se nevyhne ani interiéru výročního Lamborghini, kde tradičně dominují karbonové vlákno a alcantara. Co by to bylo za Anniversario, kdyby se nejednalo o limitovanou edici že – tomto případě se počítá se 100 vozy.

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.