Rapid Spaceback „útočí“ na mladé generace

Dalším novým přírůstkem do nabídky Škody je Rapid Spaceback. Jedná se o první hatchback Škody v nabitém segmentu nižší střední třídy. Zaujmout by měl především mladší generaci.

Atraktivní design, ale menší než liftback

Oficiálně se představí až v září na autosalonu ve Frankfurtu, ale už teď je známé velké množství informací. Má to být jakási kombinace malých hatchbacků nižší střední třídy a prostornosti Škody. Přesto je Spaceback o 18 cm kratší než liftback. Už od začátku byl Rapid určen pro nižší střední třídu a nová Škoda Octavia se ve třetí generaci posune do střední třídy.

Design auta vyniká čistými liniemi a atraktivním designem, který by měl zaujmout právě mladší lidi a rodiny. Stále je přítomné charakteristické C na zadních světlech. Spaceback se od klasické verze Rapidu neliší až po B sloupek. Zajímavým prvkem je panoramatická střecha.

Zájemci si budou moci vybrat ze čtyř různých motorů – 2 dieselových a 2 benzinových s výkonovým rozpětím od 55 do 90 kW. Motory mají výrobcem udávanou velmi nízkou spotřebu, nejvíce vyniká varianta GreenLine s 1,6 litrovým objemem, který zaujme spotřebou 3,8 l na 100 km a hodnotou emisí 99 g CO2 na 100 km.

Nový model je ideální příležitost ke koupi staršího

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Díky novým a modernizovaným modelům, kterých jen v roce 2013 představí Škoda 8, je pravděpodobné, že se také začne v autobazarech objevovat velké množství zánovních kusů. Pokud tedy toužíte po mírně ojeté Octavii druhé generace, vyčkejte ještě nějakou dobu, než se do oběhu dostane třetí generace a Rapid a pak navštivte autobazary, kde možná narazíte na velmi pěkné vozy.

Tento trend potvrzuje i pracovník jednoho z českých největších autobazarů – z Auto ESA: „Zkušenosti nám ukázaly, že vždy s uvedením nových vozů do prodeje přibyde v nabídce hodně téměř nových aut, které lidé koupili rok až dva před uvedením novinky a později se ho zbavují“.

Nový Rapid Spaceback má určitě čím zaujmout. Nízká spotřeba v kombinaci s atraktivním designem a například prosklenou panoramatickou střechu si určitě najde své příznivce.


Zdroj: commons.wikimedia.org

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.