Porsche 918 Spyder oslaví světovou premiéru na autosalonu IAA 2013

[Tisková zpráva] Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce a prodejce vozů Porsche v ČR, informuje o světové premiéře supersportovního plug-in hybrid modelu Porsche 918 Spyder na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu. Vůz, který představuje začátek nové éry automobilky Porsche, stanovuje nová technologická měřítka podobně, jako tomu bylo před padesáti lety na IAA, kdy se představil tehdy neobyčejně novátorský typ 911. Porsche 918 Spyder je aktuálně již možné objednat v Porsche Centrech v Praze a Brně.

„S potěšením mohu oznámit, že prodejní tým Porsche Centra Praha dosáhl velkého úspěchu. Již letos si Porsche 918 Spyder s výrobním číslem 223 zakoupil první majitel v České republice,“ říká Christian Lang, generální ředitel a jednatel společnosti Porsche Inter Auto CZ. „Věříme, že model, který nabízí působivou dynamiku spojenou s kompaktním vozem, nadchne nové potenciální zákazníky,“ dodává Lang.

V rámci IAA se veřejnosti představí také limitovaná edice „50 years 911“. Automobil, který je postaven na základě modelu 911 Carrera S a spojuje v sobě tradiční prvky s nejmodernějšími technologiemi. Na výstavě ve Frankfurtu nad Mohanem se veřejnosti poprvé představí také další zástupce sportovních vozů – nová 911 Turbo.

Společně s novou generací modelu Panamera se představí unikátně široké portfolio produktů Porsche. Panamera S E-Hybrid je prvním plug-in hybridním vozem luxusního segmentu, který jasně ukazuje, že Porsche je vedoucí společností ve vývoji hospodárných hnacích systémů pro sportovní vozy. V expozici bude k vidění ještě úspornější Gran Turismo pro cestování na dlouhé vzdálenosti – Panamera Diesel, která nyní disponuje výkonem 300 k.

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Zcela výjimečná kombinace výkonnosti a hospodárnosti je stále tajnou zbraní společnosti Porsche na cestě ke stále novým prodejním rekordům. Matthias Müller, prezident a CEO společnosti Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, k tomu říká: „Od ledna do července jsme po celém světě prodali 95 300 vozů. To znamená za prvních sedm měsíců v meziročním srovnání nárůst o 17 %. Z tohoto důvodu jsme proto velmi sebevědomí, co se týká několika posledních měsíců letošního roku. Pevně věříme, že na konci roku 2013 dodáme více automobilů než v minulém roce. Když se bude situace vyvíjet stejně jako doposud, jsme připraveni na další rekordní rok – a to i přesto, že aktuální ekonomická situace má daleko ke spokojenosti.“ Rok 2012 byl pro Porsche vůbec nejúspěšnějším rokem v celé historii značky. Společnost prodala 143 096 automobilů a vykázala tržby 13,9 miliardy eur.

Genetický plán Porsche pro budoucnost: vysokovýkonný hybrid 918 Spyder

918 Spyder je pokračováním vývoje tradičního DNA značky Porsche v podobě přelomového sportovního vozu. Již od počátku je tento vůz vyvíjen jako vysokovýkonný hybrid, disponuje bezpříkladnou výkonností (má výkon supersportovního vozu s hodnotou 887 k) a přitom je schopen téměř bezhlučného pohybu jako elektromobil. Je schopen z 0 na 100 km/h zrychlit během 2,8 s, přičemž vykazuje kombinovanou spotřebu v rozmezí 3,0 až 3,3 l/100 km. Hnací soustava typu 918 Spyder umožňuje pro pohon kombinovat spalovací motor s elektromotorem, a tím dále optimalizovat dynamiku vozidla.

Návštěvníci, potenciální a stávající zákazníci naleznou stánek Porsche (číslo 12) v hale 3.0 na výstavě IAA. Tisková konference se bude na stánku Porsche konat 10. září v 10 hodin. Tiskovou konferenci bude možné sledovat na adrese: http://www.media-server.com/m/p/aj2v4htx/lan/en 

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.