Dravá SRT Barracuda sežere Dodge Challenger

Muscle car Dodge Challenger bude v roce 2015 nahrazen menší, lehčí a obratnější Barracudou. Vůz ponese jméno sportovní divize SRT, podobně jako je tomu u nového Viperu. Dočkáme se sportovního vozu v evropském stylu?

I když Dodge slibuje snížení váhy a dokonce i víceprvkovou zadní nápravu, myslíme si, že ´Cuda zůstane pravověrným muscle carem. Aktuální Challenger není zrovna drobek, ´Cuda by na tom měla být rozměrově podobně jako Ford Mustang. Že by to s tou obratností myslel Dodge opravdu vážně? Pravděpodobně ano, když pro ´Cudu chystá novou platformu. Pod přední kapotou najdeme osvědčený 3,6 l V6 Pentastar, dále nepřítele zadních pneumatik – V8 Hemi a dokonce i, teď se podržte, čtyřválec 2,4 l! Ptáte se, kde se vzalo jméno Barracuda? V letech 1964 – 1974 vyráběla divize Chrysleru vůz Plymouth Barracuda. V tomto období vznikly celkem tři generace, přičemž, ta poslední byla nejpřitažlivější. Nechme se překvapit, s čím Dodge za tři roky vyrukuje.

Podobné články:

2 komentáře u „Dravá SRT Barracuda sežere Dodge Challenger“

    • to jsou američani, „bezpečnostní“ nápisy musejí mít na všem. Co jinak si totiž myslet o nápisu na zpětným zrcátku (svou velikostí často dosahuje až třeba poloviny plochy zrcátka, takže je zrcátko opravdu použitelné :)) „objects in mirror are closer than they appear“ :))

      Odpovědět

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.