BMW M4 DTM Safety Car – šerif na trati

O tom, že mít na závodech safety car vlastní značky je prestižní záležitost, by mohli u BMW vyprávět. Dlouhodobé působení v MotoGP prostřednictvím vozů s majáky na střeše obohatila mnichovská automobilka o závody DTM. Předešlou M3 nahradí letos zbrusu nová M4 coupé.

V DTM se BMW angažuje jak závodně, tak „bezpečnostně“. Jelikož je DTM v posledních letech šampionátem tří německých značek – Audi, BMW a Mercedes-Benz, všichni jmenování se prezentují i prostřednictvím safety carů. Odcházející generace M3 E90/2/3 tak musela udělat místo nové M4 coupé. Safety car pro MotoGP jsme vám již ukázali vč. zvukové kulisy. BMW nyní představilo svého „šerifa“ pro DTM. Na první pohled je to M4 coupé s několika nálepkami a majákem na střeše. Při bližším pohledu zjistíte, že je vůz vybaven příplatkovými prvky M Performance Parts jako jsou černé ledvinky masky chladiče, spoiler a karbonové vstupy pro vzduch v předním nárazníku, karbonové kryty zpětných zrcátek, dále karbonový zadní spoiler a difuzor. To vše završuje sportovní výfuk ze stejného katalogu. V kabině vozu jsou karbonové dekory palubní desky, rovněž z M Performance Parts, ale ty možná přehlédněte, protože vás zaujmou skořepinová sedadla Recaro s bezpečnostními pásy Schroth a bezpečnostním polorámem. Z pohledu pohonu nedošlo k žádným změnám, safety car má šestiválec 3,0 l twin-turbo (317 kW/431 k, 550 Nm) spárovaný s 7stupňovou převodovkou M-DTC. Jedinou změnou je podvozek se sportovními tlumiči KW.

Takto vypadá BMW M4 Safety Car pro MotoGP

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.