Rolls-Royce Wraith – liga výjimečných

Tradiční výrobce britských „kočárů“ Rolls-Royce si do Ženevy přivezl novinku. Jde o kupé, tedy přesněji o fastback nesoucí tradiční jméno Wraith (přízrak). Pozoruhodný je svým luxusem, ručním zpracováním a nejsilnějším motorem, který kdy Rolls-Royce vyrobil.

Třetí do party

Automobilka má momentálně v nabídce dva modely – Phantom (ve verzi sedan, coupé a kabriolet) a Ghost. Wraith navyšuje počet modelů na tři. Technicky se jedná o kupé odvozené od menší řady Ghost. Snad, aby jej odlehčili je o 130 mm kratší než Ghost, měří tedy 5269 mm. Rozvor se zkrátil o 183 mm na 3112 mm. Že nepůjde o kdovíjak sportovní svezení, signalizuje pohotovostní hmotnost skoro 2,4 tuny.


Autor: Rolls-Royce

Wraith

Dvanáctiválcové srdce

1000 Kč za založení účtu

Tisícovka, která leží doslova na zemi. Založte si účet u RB, zaplaťte třikrát kartou a tisícovka je vaše. To mě zajímá.

Aby docílili výkonného gran turisma, museli u Rollse zapracovat na pohonném agregátu. Z 6,6 litrového dvanáctiválce osazeného přeplňováním vymáčkli výkon 632 koní a točivý moment 800 Nm. Výkon je směřován na kola zadní nápravy prostřednictvím osmistupňového automatu. Monstrózní Wraith se dokáže dostat na stovku za 4,6 sekundy, maximálku mu limituje omezovač na 250 km/h. K převodovce se váže jedna zvláštnost, její řídící jednotka totiž spolupracuje se satelitní navigací a dle blížícího se terénu a zatáček přizpůsobuje režim řazení.

Důraz na luxus

Co jiného lze od značky Rolls-Royce očekávat než maximální možný komfort pro posádku. Už vstup do kabiny protisměrně se otevírajícími dveřmi je výjimečný. Palubní deska nabídne architekturu shodnou se sedanem Ghost. Všudypřítomná kůže a dřevěné dýhy patří ke koloritu značky. Během nočních přesunů se čtveřice pasažérů může kochat výjimečným čalouněním stropu protkaným 1340 „ledkovými“ vlákny imitujícími hvězdnou oblohu. Cestování dále zpříjemní poslech hudby, kterou zprostředkuje audioaparatura o výkonu 1300 W.

Prodej a cena

Zájemci o model Wraith musí počítat s cenou kolem 6,3 milionu Kč. Do prodeje půjde Wraith v říjnu tohoto roku.

Představení v Ženevě

Oficiální video výrobce

Podobné články:

Napsat komentář

Neomezené volání a porce dat za 327 Kč

Neplatíte zbytečně moc za svůj mobil? Podívejte se, jak mít neomezené volání a slušnou porci dat za bezkonkurenčních 327 korun.