Omologato je nová značka hodinek, která si i v dnešní době, kdy se část lidí přiklání k trendu chytrých hodinek nebo hodinky vůbec nenosí, našla rychle na trhu své místo.

Důvod úspěchu je zřejmý, je jím koncept značky jako takový a malosériová výroba zaručující určitou exkluzivitu. Výjimečností značky Omologato je její spojení se světem motorsportu. Všechny modely jsou inspirované závodními okruhy, auty nebo osobnostmi, které ve světě motorsportu něco znamenají. Nejedná se ale jen o využití jména a brandingu, Omologato je aktivní sponzor a partner závodních týmů a nadací. Jako příklad uveďme spolupráci s nadací Jamesa Hunta, která byla základem pro představení hodinek pojmenovaných po legendárním britském závodníkovi. Zdobí je týmová  červeno/modro/žlutá trikolóra a vyrobeno bylo 750 individuálně číslovaných kusů.

James Hunt Chronograph  je výsledkem spolupráce mezi značkou Omologato  a nadací Jamese Hunta a připomínkou jedné z nejvýraznějších osobností motorsportu.

Cena: 18 690 Kč

Co se týká technických parametrů, Omologato používá kvalitní japonské nebo švýcarské quartzové mechanismy, vysoce tvrzená nebo safírová skla a v případě kožených pásků italskou kůži.  Hodinky nejsou koncipovány jako luxusní a pro hodně movité zákazníky, jejich devizami jsou kvalitní zpracování a zajímavý design dostupný pro motoristické nadšence. Na druhou stranu, například model Écurie Ecosse, z kategorie, košilovky“, vyrobený v limitované edici 200 kusů svým designem a provedením obstojí i vedle výrazně dražších hodinek.

Écurie Ecosse limitovaná edice 200 kusů ve dvou barevných provedeních, představená ve spolupráci se skotským závodním týmem, který jako outsider vyhrál v letech 1956 a 1957 slavný závod 24 hours Le Mans.

Cena: 19 490 Kč

 

 

 

 

NÁŠ TIP:
Kupujete auto? Podívejte se na nabídku našeho TopDrive bazaru. Auta všech značek za super ceny. A pokud auto prodáváte, pomůžeme vám určit cenu.

Racing Chrono 24 jsou inspirované nejznámějším sponzorem ve světě motorsportu, značkou Martini. Legendární barvy Martini Racing zdobily mnoho špičkových závodních vozů různých značek včetně Porsche a Lancia.

Cena: 9490 Kč

Maranello 1961 jsou poctou značce Ferrari a jejímu prvnímu vítězství v seriálu F1 v roce 1961. Vyrobena byla pouze limitovaná edice 200  individuálně číslovaných kusů. Na lunetě jsou vyznačeny všechny okruhy, na kterých se v roce 1961 závodilo a červeně zvýrazněny ty, kde Ferrari zvítězilo.  Přesnost chodu zajišťuje švýcarský quartzový strojek Ronda, sklo je safírové a pásek z italské perforované kůže.

Cena: 19 590 Kč

 

Racing Black a Racing Red byly vyvinuty ve spolupráci s týmem Mahindra Racing závodícím ve Formule E a jsou oficiálními hodinkami tohoto týmu. Pásek je černý kožený s kontrastním prošíváním nebo silikonový červený.

Dovozce je nyní nabízí za speciální předvánoční cenu 5990 Kč

 

 

V tomto článku uvádíme výběr některých modelů, kompletní řadu hodinek Omologato naleznete na webu distributora pro ČR a SR www.omologato.cz